Sida 1 av 1

Shop på klubbens hemsida?

Postat: 19 jun 2015, 15:28
av Eric
Hej
Försökte handla på Guzzikluppens hemsida.
Gick inte att lägga i varukorgen!
Försökte mejla webb Adm men det gick inte att leverera..
Är hemsidan inte aktiv?
Undrar
Eric

Re: Shop på klubbens hemsida?

Postat: 19 jun 2015, 19:59
av MAGNUSDO
Hejsan
Det fungerar ej att beställa utan maila mig istället vad du vill ha och vem du är och vart
grejerna ska skickas.Eller ring gärna.
MVH
Magnus
magnus@delagardie.com

Re: Shop på klubbens hemsida?

Postat: 01 jul 2015, 20:41
av Eric
Synd att shopen på sidan inte fungerar, men en eloge till Magnus som ändå fixar beställningarna helt suveränt!
/Eric

Re: Shop på klubbens hemsida?

Postat: 08 jul 2015, 12:10
av Tobbe
Shopen har tyvärr inte fungerat på ganska länge.
Och kommer nog inte att bli mer än ett galleri framöver heller. Rulljansen är inte så stor så det motiverar att göra om den, tyvärr! :(

Re: Shop på klubbens hemsida?

Postat: 20 jul 2015, 12:22
av Jörgen
Tobbe skrev:Shopen har tyvärr inte fungerat på ganska länge. Rulljansen är inte så stor så det motiverar att göra om den, tyvärr! :(
Hur ska rulljansen någonsin kunna bli stor, om Shopen inte fungerar?! Verkar som Moment XX. Motivet att göra om sidan, bör väl vara att den inte fungerar..:lol:

Jag tycker det snudd på är lite genant att ha en hemsida med en shop, som inte fungerar. Ger dåligt intryck av klubben. Går det kanske åtminstone att skriva information på Shopen om att den bara är ett galleri, och hur man går till väga för att handla? Eller bör den möjligtvis stängas ner helt och hållet? Fast det alternativet tycker jag vore att utarma hemsidan. Jag tycker också att det hade varit kul om det fanns ett större utbud av Guzzi-varor att sukta efter. Gärna även varor med Guzzi-logga utan "Club of Sweden". Går det att samarbeta med någon nätshop som kränger sådana prylar?
Tyvärr har jag varken förmåga, kunskap eller resurser att hjälpa till med att få ordning på Shopen.